Kryeministri i Malajzisë konfirmon: Mbetjet i përkasin aeroplanit të zhdukur rreth një vit më parë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:12 05-08-2015 Kryeministri i Malajzisë konfirmon: Mbetjet i përkasin aeroplanit të zhdukur rreth një vit më parë

Kryeministri i Malajzisë ka konfirmuar se pjesët e gjetura në ishullin Reunion i përkasin avionit të Malaysian Airlines të zhdukur rreth 1 vit më parë.

Kryeministri Najib Razak tha gjithashtu se është i vendosur të bëjë gjithçka për të zbuluar se çfarë i ndodhi avionit MH370 që u zhduk në 8 mars të 2014-ës dhe humbën jetën 239 persona.

Kërkimi për avionin "Boeing 777" të Malaysia Airlines është më i shtrenjti në historinë e aviacionit. Mbetjet e tij u gjetën në bregun e ishullit Reunion në Oqeanin Indian nga një peshkatar i zonës dhe u dërguan për ekspertizë në Francë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Era e fortë ngre rërën e Lungomares në Vlorë, stuhi si në shkretëtirë
Iu refuzohet kërkesa, kthehen 25 azilkërkues nga Gjermania »
Article Logic
Execution time: 0.013463973999023
array(1) { ["section"]=> string(103) "kryeministri-i-malajzise-konfirmon-mbetjet-i-perkasin-aeroplanit-te-zhdukur-rreth-nje-vit-me-pare-17825" }