Kryeministri i Singaporit zgjidh misterin e lojës “Sudoku”, publikon kodin në Facebook

Publikuar tek: bota, më 13:08 06-05-2015 Kryeministri i Singaporit zgjidh misterin e lojës “Sudoku”, publikon kodin në Facebook

Kryeministri i Singaporit Lee Hsien Loong ka treguar aftësitë e tij kompjuterike në zgjidhjen e lojës me puzzle “Sudoku”.

Më pas ai e ka bërë publik kodin për të gjithë fansat në “Facebook”. Kryeministri  e ka zgjidhur lojën e shkruar në C++ fillimisht në vitin 1980. Me mijëra fansa kanë komentuar në postin e tij duke e uruar dhe lavdëruar për zgjidhjen e misterit të lojës inteligjente.

Lee është diplomuar në Universitetin e Kembridxhit me titull lavdërimi në lëndën e matematikës dhe një diplomë në shkencat kompjuterike.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013086080551147
array(1) { ["section"]=> string(89) "kryeministri-i-singaporit-zgjidh-misterin-e-lojes-sudoku-publikon-kodin-ne-facebook-10489" }