Kryeministri kanadez kritikon ashpër presidentin amerikan Trump: Komentet e bëra ndaj 4 kongresmeneve tërësisht të papranueshme

Publikuar tek: bota, më 13:37 19-07-2019 Kryeministri kanadez kritikon ashpër presidentin amerikan Trump: Komentet e bëra ndaj 4 kongresmeneve tërësisht të papranueshme Justin Trudeau-Donald Trump

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau kritikoi ashpër presidentin amerikan Donald Trump mbi sulmin ndaj katër kongresmeneve amerikane.

Deklaratën e bëri gjatë samitit Kanada – BE, në konferencën për shtyp të liderve ditën e sotme.

“Komentet e bëra të lëndojnë, janë të gabuara dhe tërësisht të papranueshme. Dhe dua që gjithkush këtu në Kanada të dijë se këto komente janë tërësisht të papranueshme dhe nuk do të lejohen apo të inkurajohen në Kanada”, tha publikisht kryeministri kanadez.

Një javë më parë, presidenti amerikan Donald Trump nëpërmjet disa tëitter-ve rresht bëri disa komente për punën e katër kongresmeneve gra, duke u thënë të kthehen nga vendet që kanë ardhur për të rregulluar situatën në vendet e tyre.

Deklaratat e Trump kanë shkaktuar një valë të madhe reagimesh ndërkombëtare, duke i konsideruar ato si rraciste, të papranueshme edhe Brenda vetë Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091788768768311
array(1) { ["section"]=> string(133) "kryeministri-kanadez-kritikon-ashper-presidentin-amerikan-trump-komentet-e-bera-ndaj-4-kongresmeneve-teresisht-te-papranueshme-172673" }