Kryeministri Mustafa takon futbollistët e Kombëtares: Jeni krenaria jonë

Publikuar tek: sport, më 21:14 12-11-2015 Kryeministri Mustafa takon futbollistët e Kombëtares: Jeni krenaria jonë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka zhvilluar një takim me futbollistët e Kombëtares shqiptare të cilët kanë mbërritur në Prishtinë për ndeshjen miqësore që do të luhet nesër.

Mustafa i ka konsideruar lojtarët si krenaria e kombit dhe se është i bindur se do e tregojnë veten edhe në Kampionatin Europian.

“Ju jeni krenaria jonë. Na keni bërë krenarë duke u kualifikuar në Euro 2016. Ju do ta tregoni vetën edhe në Kampionatin Europian se jeni lojtare të mëdhenj. Të premten është një ndeshje vëllazërore, jemi një komb”, është shprehur kryeministri kosovar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029861927032471
array(1) { ["section"]=> string(77) "kryeministri-mustafa-takon-futbollistet-e-kombetares-jeni-krenaria-jone-25291" }