Kryeministri Rama do takohet me homologun grek Mitsotakis

Publikuar tek: politike, më 17:01 20-09-2019 Kryeministri Rama do takohet me homologun grek Mitsotakis Edi Rama / Kyriakos Mitsotakis

Kryeministri Edi Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis pritet të takohen për herë të parë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

Takimi pritet të jetë i pari mes dy liderave që kur Mitsotakis u zgjodh kryeministër.

Ndërsa axhenda e Ramës është ende e paqartë, kryeministri grek pritet të takohet edhe me preisdentin amerikan Donald Trump, Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Asambleja e OKB do të vijojë nga 23 deri në 30 shtator. Temat kryesore që pritet të diskutohen janë ndryshimet klimaterike dhe tensionet mes Iranit e SHBA-ve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022583961486816
array(1) { ["section"]=> string(64) "kryeministri-rama-do-takohet-me-homologun-grek-mitsotakis-179177" }