Kryeministri Rama flet për serbët në Kuvendin e Kosovës: Bashkë me Shqipërinë do të…

Publikuar tek: politike, më 14:03 18-02-2018 Kryeministri Rama flet për serbët në Kuvendin e Kosovës: Bashkë me Shqipërinë do të…

Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij përshëndetëse në Kuvendin e Kosovës, me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. 

Gjatë fjalimit të tij, Rama teksa foli për marrëdhëniet me vendet e rajonit, përmendi edhe Serbinë, duke u shprehur se shqiptarët dhe serbët do të bashkëjetojnë dhe do e shohin marrëdhënien si një fqinjësi të mirë.

Sakaq, Rama ka folur për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Kosovës: "Tashmë jetojmë në një fushë të njëjtë mediatike dhe ndërveprimi ekonomik dhe politik të vazhdueshëm, të programit të së ardhmes. Mbi pasqyrimin e këtij realiteti nuk është e pamundur të përfytyrohet e ardhmja e ndritur e Kosovës”- është shprehur kryeministri Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01202917098999
array(1) { ["section"]=> string(89) "kryeministri-rama-flet-per-serbet-ne-kuvendin-e-kosoves-bashke-me-shqiperine-do-te-110665" }