Kryeministri Rama në samitin për refugjatët, foto në distancë me Merkel

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:34 25-10-2015 Kryeministri Rama në samitin për refugjatët, foto në distancë me Merkel

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në samitin e vendeve të Ballkanit perëndimor me fokus krizën e refugjatëve.

Ndërsa disa minuta më parë Rama ka postuar fotografitë nga ky samit, ajo që bie në sy është “largësia” e tij nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

Megjithëse nuk ka asnjë fotografi ku të tregojë takimin e Ramës me Merkel, është një foto në veçanti që ka kapur një moment “flirtimi në inkoshiencë” mes kancelares gjermane dhe kryeministrit shqiptar.

Ndërsa Merkel duket sikur thotë: “Diku e kam parë por s’po më kujtohet..”, Rama është i vetëdijshëm që Merkel po e shikon, por nuk reagon: “E shoh që po më sheh, le të flasë vetë e para..” - do ishte dixhitura perfekte.

Gjatë samitit Rama është takuar edhe me kryeministrin serb Vuçiç si dhe Presidentin e Komisionit Europian Jean-Claude Juncker.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094318389892578
array(1) { ["section"]=> string(76) "kryeministri-rama-ne-samitin-per-refugjatet-foto-ne-distance-me-merkel-23962" }