Kryeministri Rama për tragjedinë në Bejrut: Shkatërrim që të lë pa frymë e pa fjalë!

Publikuar tek: aktualitet, më 22:40 04-08-2020 Kryeministri Rama për tragjedinë në Bejrut: Shkatërrim që të lë pa frymë e pa fjalë!

Kryeministri Edi Rama reagon me fjalë prekëse pas tragjedisë së madhe që ndodhi këtë pasdite në Bejrut të Libanit.

Nga shpërthimi i fortë në depon e fishekzjarreve deri më tani raportohen 3000 të plagosur dhe 50 viktima.

Me anë të një shënimi në tëitter, teksa shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin për popullin libanez, Rama i trishtuar thotë se ky shkatërrim të lë pa frymë e pa fjalë.

edi.jpg

Lexo edhe: Presidenti Ilir Meta reagon pas shpërthimit të fuqishëm në Bejrut

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010471820831299
array(1) { ["section"]=> string(89) "kryeministri-rama-per-tragjedine-ne-bejrut-shkaterrim-qe-te-le-pa-fryme-e-pa-fjale-216104" }