Kryeministri Rama shpërblen me 150 mijë dollarë ish-presidentët

Publikuar tek: politike, më 08:17 10-06-2015 Kryeministri Rama shpërblen me 150 mijë dollarë ish-presidentët

Kryeministri Edi Rama i ka shpërblyer me një zyrë në në vilat qeveritare ish-presidentët e  e vendit. Gjithashtu nga vendimi mund të përfitojnë të drejtën e zyrës pa pagesë ish-presidenti Meidani, Moisiu, Berisha, Topi etj.

Vendimi është firmosur  pak ditë më parë nga Rama duke akorduar një fond mbi 150 mijë dollarë që do të shkojnë për rregullimin e ambienteve për ish-presidentët, pagesën e stafit të shërbimit, aksesin në telefon dhe internet.

Ende nuk dihet se cilët nga presidentët do të pranojë që të akomodohet në zyrat qeveritare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092520713806152
array(1) { ["section"]=> string(69) "kryeministri-rama-shperblen-me-150-mije-dollare-ish-presidentet-13149" }