Kryeministri Rama telefonon presidentin e Turqisë, zbardhet biseda me Recep Tayyip Erdogan

Publikuar tek: bota, më 11:18 19-04-2017 Kryeministri Rama telefonon presidentin e Turqisë, zbardhet biseda me Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka marrë mbrëmë telefonata urimi për suksesin në referendumin për ndryshimet kushtetuese, nga Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor dhe Kryeministri i Libanit, Saad Hariri.

Sipas informacioneve të marra nga burimet e Presidencës së Turqisë, nga Anadolu Agency thuhet se vazhdojnë të vijnë telefonata urimi pas rezultatit "po", në referendumin për ndryshimet kushtetuese të zhvilluar më 16 prill.

Burimet e Presidencës thanë se Ivanov, Rama, Pahor dhe Hariri kanë telefonuar Presidentin Erdoğan.

Ndërkohë liderët kanë uruar presidentin e Turqisë për suksesin e arritur në këtë referendum popullor. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulim i madh arkeologjik në Egjipt, nxirren në dritë 1000 statuja dhe 10 sarkofagë (Foto)
Parlamenti britanik voton pro zgjedhjeve të parakohshme »
Article Logic
Execution time: 0.0047619342803955
array(1) { ["section"]=> string(95) "kryeministri-rama-telefonon-presidentin-e-turqise-zbardhet-biseda-me-recep-tayyip-erdogan-75674" }