Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalonjën pas shpalljes së pavarësisë, ka një kërkesë urgjente

Publikuar tek: bota, më 21:33 12-11-2017 Kryeministri spanjoll viziton për herë të parë Katalonjën pas shpalljes së pavarësisë, ka një kërkesë urgjente

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy ka vizituar për herë të parë Katalonjën, pas shpalljes së pavarësisë.

Kryeministri u ka bërë thirrje katalanasve të mos votojnë për separatisët në zgjedhjet e parakohshme që do zhvillohen në dhjetor.

Gjatë një fjalimi të sotëm në Barcelonë, Rajoy  ka kërkuar pjesëmarrjen e “shumicës së heshtur” në mënyrë që “zëri i tyre të shndërrohet në votë”. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013247013092041
array(1) { ["section"]=> string(115) "kryeministri-spanjoll-viziton-per-here-te-pare-katalonjen-pas-shpalljes-se-pavaresise-ka-nje-kerkese-urgjente-99311" }