Kryeministri Tsipras niset me urgjencë drejt spitalit

Publikuar tek: bota, më 15:23 07-07-2017 Kryeministri Tsipras niset me urgjencë drejt spitalit

Kryeministri grek Alexis Tsipras raportohet se është dërguar me urgjencë në spital pas dhimbjeve të forta që ka patur gjatë natës së shkuar. 

Mediat greke shkruajnë se kryeministri Tsipras ditën e sotme do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale pas një komplikacioni të shfaqur në kërthizë. Gazeta greke “Protothema” thotë se mjekët e spitalit kanë zbuluar se Tsipras vuan nga sëmundja e quajtur “Umbilical Hernia”.

Ndërkohë kryeministria greke ende nuk ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me këtë çështje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump dhe Vladimir Putin shtrëngojnë duart për herë të parë në samitin e G20-ës (VIDEO)
Putin dhe Trump bien dakort për armëpushim në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.011340856552124
array(1) { ["section"]=> string(59) "kryeministri-tsipras-niset-me-urgjence-drejt-spitalit-85378" }