Kryeministri zbulon çfarë i ka thënë Arta Markut përpara presidentit: I kërkova të marrë lejet e ndërtimit dhe...

Publikuar tek: aktualitet, më 17:56 02-12-2019 Kryeministri zbulon çfarë i ka thënë Arta Markut përpara presidentit: I kërkova të marrë lejet e ndërtimit dhe... Kryeministri Edi Rama

Zbardhet kërkesa e kryeministrit Edi Rama për prokuroren e përgjithshme në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit paraditen e sotme.

Ka qenë vetë shefi i qeverisë që zbardhi kërkesën e qeverisë për organin e akuzës në komunikimin e pasdites së sotme me median.

'I thashë Prokurores së Përgjithshme përpara Presidentit sot, që është shumë e lehtë hetimi për të gjithë ndërtuesit që kanë abuzuar, thjesht i kërkova të marrë lejet e ndërtimit të gjithë godinave dhe të nisë hetimin', deklaroi kryeministri Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24325108528137
array(1) { ["section"]=> string(116) "kryeministri-zbulon-cfare-i-ka-thene-arta-markut-perpara-presidentit-i-kerkova-te-marre-lejet-e-ndertimit-dhe-188148" }