Kryeministria hapet për qytetarët, ekspozohen vepra të artistëve me famë ndërkombëtare (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 20:42 10-07-2015 Kryeministria hapet për qytetarët, ekspozohen vepra të artistëve me famë ndërkombëtare (Foto)

Selia e Kryeministrisë prej disa ditësh ka hapur dyert për publikun që dëshiron të bëhet pjesë e kësaj ekspozite të veçantë. Kryeministri Edi Rama e ka konsideruar këtë veprim si një projekt “për një infrastrukturë të fjalës së fundit të teknologjisë.

Në sallat e Kryeministrisë ekspozohen vepra të artistëve të mëdhenj si Thoma Demand, Cartsten Holler, Philllipe Parreno dhe një projekt i kuruar nga Zef Paçi, profesor i Artit në Universitetin e  Arteve në Tiranë.

Duke iu afruar hyrjes shfaqet kërpudha gjigante me tri pjesë, vepër e 2015-s, me tre elementë të kërpudhave të ngrënshme, ku njëra pjesë është helmuesja, që nënkupton komentin për politikën shqiptare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.084313154220581
array(1) { ["section"]=> string(96) "kryeministria-hapet-per-qytetaret-ekspozohen-vepra-te-artisteve-me-fame-nderkombetare-foto-15849" }