Kryeministrja serbe konfirmon, do jetë nesër në Durrës

Publikuar tek: politike, më 16:21 25-08-2017 Kryeministrja serbe konfirmon, do jetë nesër në Durrës

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor do takohen nesër në qytetin e Durrësit.

Në këtë takim do të marrë pjesë Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë, Johannes Hahn dhe kryetari i Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore, Siril Miler. Në takim do të diskutohet procesi i integrimit te rajonit ne familjen evropiane.

Kryeministrja serbe Ana Brnabic mësohet se do të jetë e pranishme, lajm që konfirmohet nga mediat në Serbi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dominojnë biznesmenët dhe ish-ministrat e tranzicionit në parlamentin e ri (LISTA)
Bushati takohet me Princin miliarder, ja çfarë diskutuan »
Article Logic
Execution time: 0.013195991516113
array(1) { ["section"]=> string(59) "kryeministrja-serbe-konfirmon-do-jete-neser-ne-durres-90183" }