Kryen marrëdhënie jashtë martesore, çiftit u matet temperatura dhe më pas goditen 100 herë me kamxhik

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:01 08-06-2020 Kryen marrëdhënie jashtë martesore, çiftit u matet temperatura dhe më pas goditen 100 herë me kamxhik

Provinca të ndryshme me shumicë myslimane në Indonezi dënojnë shumë sjellje, që sipas tyre bien në kundërshtim me ligjin.

Rasti më i fundit janë një çift, i cili kanë kryer marrëdhënie jashte martese në provincën Acheh.

Sipas mediave ndërkombëtare, atyre i është matur temperature dhe më pas janë goditur secili nga 100 herë me kamxhik.

Ndërsa Amnesty International e ka dënuar këtë praktikë, duke theksuar se kjo është një shkelje e të drejtave të njeriut.

29303918-8395013-image-a-7_1591465441410-1.jpg29303910-8395013-image-a-10_1591465527779-1.jpg29303906-8395013-image-m-6_1591465427159-1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00990891456604
array(1) { ["section"]=> string(107) "kryen-marredhenie-jashte-martesore-ciftit-u-matet-temperatura-dhe-me-pas-goditen-100-here-me-kamxhik-209527" }