Kryen testet për Covid-19, dalin përgjigjet për klubin e TIRANËS

Publikuar tek: sport, më 17:43 06-06-2020 Kryen testet për Covid-19, dalin përgjigjet për klubin e TIRANËS

Tirana ka marrë përgjigjet e analizave për Covid-19. Ditën e djeshme lojtarët dhe stafi teknik iu nënshtruan testeve dhe të gjithë kanë rezultuar negative.

Ministria e Shëndetësisë kërkojnë që lojtarët dhe stafti të bënin teste pas ndeshjes me Bylisin, kjo për arsyen se një prej futbollistëve ballshiotë kishte rezultuar pozitiv.

Por ashtu si lojtarët e Bylisit edhe ata të Tiranës së bashku me stafin teknik kanë rezultuar negative e tashmë mund të luajnë pa problem ditën e nesërme sfidën ndaj Luftëtarit.

Një lajm pozitiv për klubin bardheblu, por edhe për kampionatit që mund të vazhdojë normalisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090329647064209
array(1) { ["section"]=> string(70) "kryen-testet-per-covid-19-dalin-pergjigjet-per-klubin-e-tiranes-209305" }