Kryengritje në një ndër burgjet më të mëdha, policia gati për luftë

Publikuar tek: bota, më 07:23 17-12-2016 Kryengritje në një ndër burgjet më të mëdha, policia gati për luftë

Një kryengritje masive ka ndodhur ditën e sotme në burgun më të madh të Britanisë që ndodhet në qytetin e Birminghamit.

Mësohet se burgu është totalisht në kontroll të të burgosurve, të cilët kanë patur kohë që të bëjnë edhe selfie duke pozuar me veshje gardianësh.

Që prej mëngjesit është rrethuar zona dhe policia dhe njësitë specialë britanike kanë hartuar planin e ndërhyrjes së menjëhershme për të vënë nën kontroll të burgosurit. Janë më shumë se 300 forca speciale që janë futur tashmë në burg dhe po përpiqen që ta marrin nën kontroll. Ka edhe forca ushtarake në zonë që pritet të veprojnë nëse ka rezistencë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017772912979126
array(1) { ["section"]=> string(72) "kryengritje-ne-nje-nder-burgjet-me-te-medha-policia-gati-per-lufte-62915" }