Kryeparlamentarja austriake Zwazl-Metës: Mbështesim trajnimin e të rinjve për punësim

Publikuar tek: politike, më 14:40 22-04-2015 Kryeparlamentarja austriake Zwazl-Metës: Mbështesim trajnimin e të rinjve për punësim

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka përfituar nga Konferenca e Kryeparlamentarëve në Romë për të takuar edhe Presidenten e Dhomës së Lartë të Parlamentit të Austrisë, Sonia Zwazl.

Zwazl, nga ana e saj ofroi gatishmërinë për trajnimin e të rinjve në tregun real të punës. “Arsimi profesional dhe trajnimi i të rinjve për tregun real të punës është një prioritet i paneglizhueshëm në këto momente të vështira ekonomike për tërë Evropën”, tha ajo.

Meta u fokusua në forcimin e bashkëpunimit midis dy shteteve sidomos në investimet energjitike, në shëndetësi dhe në drejtim të arsimit profesional. Ai gjithashtu vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të Austrisë në procesin e integrimit evropian dhe për zhvillimin ekonomik. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008922815322876
array(1) { ["section"]=> string(89) "kryeparlamentarja-austriake-zwazl-metes-mbeshtesim-trajnimin-e-te-rinjve-per-punesim-9426" }