Kryepeshkopi Anastas ka një mesazh për të gjithë besimtarët ortodoksë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:03 15-04-2017 Kryepeshkopi Anastas ka një mesazh për të gjithë besimtarët ortodoksë

Ditën e sotme Kryepeshkopi Anastas Jnullatu me rastin e festës së Pashkëve ka ururar të gjithë besimtarët ortodoksë në të njëjtën kohë ka përcjellë edhe mesazhe të forta për ruajtjen e paqes dhe qetësisë në vend.

Në mesazhin e tij Kryepeshkopi thotë se në një vend është e rëndësishmë të sundojë e vërteta dhe drejtësia. Ai i përcjell mesazhet e tij në mesin e besimtarëve ortodoksë duke thënë se, “Duhet fuqi që ti bëjmë rerzistencë dekadencës. Të sundojë e vërteta dhe drejtësia, të forcohen solidariteti dhe dashuria”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjekët nga Beogradi, Shkupi e Turqia si zgjidhje të vetme i ofruan prerjen e këmbës, historia me fund të lumtur e pacientit nga Istogu
Zbardhet dëshmia në gjyq e fansit të 'çmendur' të Luana Vjollcës, çfarë tha për armën që mbante me vete »
Article Logic
Execution time: 0.022032022476196
array(1) { ["section"]=> string(72) "kryepeshkopi-anastas-ka-nje-mesazh-per-gjithe-besimtaret-ortodokse-75259" }