Kryeqyteti i Islandës pa drita për të shijuar spektaklin e veçantë në qiell

Publikuar tek: bota, më 18:02 30-09-2016 Kryeqyteti i Islandës pa drita për të shijuar spektaklin e veçantë në qiell

Mbrëmjen e djeshme në disa pjesë të kryeqytetit të Islandës, Rejkjavik, janë fikur dritat për të ndjekur spektaklin që krijon në qiell fenomeni që njihet si Aurora Boreale.

Bashkia mori vendimin për fikjen e dritave në mënyrë që banorët dhe turistët e shumtë ta kishin më të lehtë të shihnin fenomenin e veçantë.

Moti i kthjellët krijoi mundësi për shumë shtete të veriut të shihnin Aurorën Boreale. ‘Dritat e veriut’ janë shfaqur në Islandë, Groelandë, Kanada, Rusi, shtetet nordike, Irlandë dhe një pjesë të konsiderueshme të Britanisë së Madhe.

Cte0Q0mWcAAEokF.jpg

Screenshot_3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kolonizimi i planetit Mars: Bileta do kushtojë 200 mijë dollarë
E qëlluan dy herë me elektroshok, vdes një tjetër person nga policia në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.0093939304351807
array(1) { ["section"]=> string(81) "kryeqyteti-i-islandes-pa-drita-per-te-shijuar-spektaklin-e-vecante-ne-qiell-54670" }