Këshilla e Sali Berishës për Saimir Tahirin

Publikuar tek: politike, më 13:04 23-07-2015 Këshilla e Sali Berishës për Saimir Tahirin

Në mbyllje të fjalës së tij në Parlament, ish-kryeministri Berisha i ka dhënë një këshillë ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit.

“Për herë të parë dhe të fundit do të të jap një këshillë”, ka thënë Berisha duke i treguar për këshillën që mësuesi i kishte dhënë vetë atij kur ishte në klasë të tretë.

“Asnjëherë mos u lodh me një gjë që nuk e kupton. Atë këshillë të mësuesit unë e shkruajta në mendje”, tha Berisha duke i sugjeruar Tahirit të mos lexojë në Parlament fjalime që as vetë nuk i kupton.

Më pas Berisha tha se gjyshja i ka thënë 3 gjëra: “Burri mund të jetë brutal, mund të gënjejë por nuk mund të jetë i mërzitshëm”, duke iu rreferuar fjalës së Tahirit në Parlament.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093910694122314
array(1) { ["section"]=> string(48) "kshilla-e-sali-berishes-per-saimir-tahirin-16826" }