Kthehen nga Franca në Rinas 178 shqiptarë, në 2 muaj 156 operacione

Publikuar tek: aktualitet, më 12:49 06-03-2018 Kthehen nga Franca në Rinas 178 shqiptarë, në 2 muaj 156 operacione

Riatdhesohen vullnetarisht 178 shtetas shqiptarë.

Zyra Franceze për Migracionin dhe Integrimin, ka bërë të mundur transportin e 178 shtetasve shqiptarë, të cilët janë kthyer vullnetarisht në Shqipëri, pas refuzimit të kërkesës së tyre për azil nga autoritetet franceze.

Të tjera fluturime riatdhesimi vullnetare apo të detyruara, priten në javët që pasojnë, nga Policia Kufitare, në bashkëpunim me FRONTEX-in dhe vendet e destinacionit.

Vetëm në këto dy muaj janë kryer 156 operacione riatdhesimi, në bashkëpunim me FRONTEX-in dhe vendet e destinacionit, ku janë riatdhesuar 1 044 shtetas.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon Banka Botërore për skemën e ndihmës ekonomike
Shoferi i kamionit me kokainë shpjegon edhe përshkrimin në Facebook: U çoj mill partizanëve... »
Article Logic
Execution time: 0.01150107383728
array(1) { ["section"]=> string(73) "kthehen-nga-franca-ne-rinas-178-shqiptare-ne-2-muaj-156-operacione-112369" }