Kthehen pa paralajmërim 7 azilkërkues shqiptarë, ndër ta edhe një familje

Publikuar tek: aktualitet, më 21:32 24-07-2015 Kthehen pa paralajmërim 7 azilkërkues shqiptarë, ndër ta edhe një familje

Shtatë azilkërkues shqiptarë, duke përfshirë edhe një famijle shqiptare prej tre personash, janë dëbuar pa paralajmërim nga Islanda.

Ata janë shoqëruar nga policia islandeze pas kërkesës së Frontex, agjencia e kontrollit kufitar të Bashkimit Evropian. 7 azilkërkuesit do të qëndrojnë në hotel dhe më pas do të kthehen në Shqipëri. Ende nuk dihet se për çfarë arsye Bordi i Azilit të Islandës hodhi poshtë kërkesën e tyre për azil.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tiranë / përplasen 3 makina, 8 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë
Përgjimi për gjyqtaren Ademi/ Avokati-Klientit: Kam folur me të, duhet të më jepni 2 milionë lekë »
Article Logic
Execution time: 0.012773990631104
array(1) { ["section"]=> string(78) "kthehen-pa-paralajmerim-7-azilkerkues-shqiptare-nder-ta-edhe-nje-familje-16932" }