Kthjellime dhe vranësira të lehta, mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 06:47 22-10-2020 Kthjellime dhe vranësira të lehta, mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër

Ultësira Perëndimore do të mbizotërohet sot nga kthjellimet në pothuajse gjithë ditën. Ndërsa pjesa tjetër e territorit shqiptar do të paraqitet herë pas here me kalime vranësirash ku më të dukshme ato do jenë përgjatë kufirit lindor.

Kurse temperaturat e ajrit do vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten të pandryshuar në mesditë duke u luhatur në vlerat ditore nga 5 gradë Celcius deri në 23 gradë. Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h, nga drejtimi verior-veriperëndimor duke krijuar dallgëizm të ulët.

Ndërkohë, edhe nesër vendi ynë sipas Meteoalb do të dominohet nga moti i kthjellët. Pjesa e dytë e ditës parashikohet të ketë vranësira të lehta, kryesisht në zonat malore, sepse bregdeti do të mbetet me kthjellime.

Temperaturat nesër do të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke u luhatur midis vlerave ditore nga 6 gradë celcius në 24 gradë. Kurse era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi verior-verilindor, duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kadastra e Korçës mbyll dyert për qytetarët, 8 punonjës infektohen me Covid-19, gjithë stafi vetëkarantinohet
Rama publikon VIDEON e punimeve në Aeroportin e Kukësit: Po punohet intensivisht për terminalin e ri të pasagjerëve dhe pistën »
Article Logic
Execution time: 0.01034688949585
array(1) { ["section"]=> string(80) "kthjellime-dhe-vranesira-te-lehta-mesoni-si-do-te-jete-moti-sot-dhe-neser-224668" }