Ku e merr rrogën? Deputeti i PS flet për gazetarin e ERTV: Punon 8 orë në ditë vullnetar, çfarë problemi ka

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:38 16-10-2018 Ku e merr rrogën? Deputeti i PS flet për gazetarin e ERTV: Punon 8 orë në ditë vullnetar, çfarë problemi ka Alteo Hysi, gazetar i ERTV

Formalizimi i medias ka hapur një debat të nxehtë në Shqipëri.

Shumë pyesin se çfarë ndodh me ERTV, televizionin e kryeministrit Edi Rama, kush është punësuar aty, sa paguhet, dhe a janë të siguruar dhe ku deklarohen?

Një ndër ata që ka ngjallur kureshtjen e shumëkujt është i riu Alteo Hysi i cili interviston ministrat e Ramës dhe eksponentë të tjerë të qeverisë.

Flavio Qarri ka pyetur deputetin e PS Fidel Ylli se ku është i deklaruar gazetari i ERTV dhe ku e merr rrogën por socialisti ka thënë se ai punon vullnetarisht.

“Është vullnetar, çfarë problemi ka”, tha deputeti.

“Vullnetar 8 orë në ditë?”, e pyeti moderatori në KafeIn

“Po, 8 orë, 6 orë. Në Facebook mund të dalësh edhe ti live, shkoni verifikoni dhe gjejeni kush është”, përmbylli Ylli.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Efharisto' Mirela Kumbaro falenderon kolegun në greqisht (POSTIMI I PLOTË)
Rama publikon FOTON, deputeti i PS me paterica e këmbë të thyer në Prokurorinë e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.013201951980591
array(1) { ["section"]=> string(111) "ku-e-merr-rrogen-deputeti-i-ps-flet-per-gazetarin-e-ertv-punon-8-ore-ne-dite-vullnetar-cfare-problemi-ka-138000" }