“Ku ka b*thë Çani të largohet”, gazetari zbulon detaje nga e shkuara e moderatorit të “Zonë e Lirë” që u pasurua “frikshëm”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:44 16-03-2017 “Ku ka b*thë Çani të largohet”, gazetari zbulon detaje nga e shkuara e moderatorit të “Zonë e Lirë” që u pasurua “frikshëm”

Pas deklaratës së bujshme të moderatorit Arian Çani që u shpreh se do largohej nga Shqipëria për faktin se sipas tij ky vend po shkon keq e më keq dhe se fëmijët nuk mund të rriten këtu, reagimet në rrjetet sociale kanë qenë masive.

Është gazetari Bledi Mane ai që replikon me kolegun e tij duke zbuluar edhe detaje nga e kaluara e moderatorit që siç shkruan Mane, sot është pasuruar frikshëm.

KOMENTI I PLOTË I BLEDI MANES:

“KU KA BYTHË JARAN ÇANI TË LARGOHET NGA SHQIPËRIA!
E provoi nje here kurbetin kur sa kishte mbaruar fakultetin iku ilegalisht ne France. Jetonte e punonte me disa arabe ne nje geto te Parisit si hamall ne nje supermarket te ushqimeve hallall por nuk ndenji shume e u kthye i raskapitur.
E cuan mesues frengjishteje ne nje fshat te braktisur andej nga Dropulli i Gjirokastres por edhe nga andej iku me emergjence dhe mberriti ne Tirane. Bridhte redaksive te gazetave te vitit 1995 botuesit Nikoll Lesi iu dhimbs dhe e mori ne pune. Me pas shkoi te Gazeta Shqiptare e Carlo Bollinos e meqenese bente nje jete plot sakrifica dhe vuajtje pa fund, filloi edhe transmetimin e nje programi nate ne nje radio lokale. Jetonte ne konviktet e qytetit Studenti, lahej rralle dhe rralle ushqehej. Derisa nje dite te bukur pranvere iu kundervu kryebashkiakut frikacak te Tiranes Edi Rama duke e sulmuar dhe atakuar sistematikisht. Bashkia u detyrua ta llogariste ne refenene e saj dhe Arjan konviktori bashke me Genci ndertuesin perlajne nje leje ndertimore per nje pallat. Raskapitjet e Çanit moren fund, nga konviktor legjendar behet me apartament te ri duke mos shpenzuar asnje qindarke. Kjo lloj meseleje e joshi prej kodoshi dhe gazetaria gjobvenese u kthye ne ritin e tij profesional. Beri leke, gjeti nuse, u be prind, filloi programin televiziv, u konvertua nga i majte radikal ne te djathte ekstremist...
U pasurua frikshem! Sot kur pronari i tv Klan ia ka mbledhje sumen dhe ia ka qepur gojen, Jarani i Zones se Lire”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071561336517334
array(1) { ["section"]=> string(122) "ku-ka-b-the-cani-te-largohet-gazetari-zbulon-detaje-nga-e-shkuara-e-moderatorit-te-zone-e-lire-qe-u-pasurua-frikshem-72096" }