Ku Shqipëria?

Publikuar tek: politike, më 20:51 04-01-2016 Ku Shqipëria?

Nga Mesila Doda

Për ata që nuk e dinin… nuk jemi fare mes prioriteteve të BE-së.

Kjo do të thotë që të mbledhim mendjen e kokës dhe të merremi seriozisht me veten, e para se gjithash me rritjen e ekonomisë. Ekonomia nuk është virtuale, nuk mbulohet as nga dëshira për të patur pushtet me çdo kusht e as nga batutat plot kripë për ta përshkruar si të bardhë atë që është sterrë. Ekonomia është buka e përditshme për sejcilin e veçanërisht për më të varfrin, për më të dobtin, është dora e shtrirë për biznesin e jo grushti që i jepet në fytyrë, është zemra e sistemit që për fat të keq në vend po përhumb si prioritet, të zënë siç jemi të merremi me sherrnaja, skandale e hipokrizinë e ditës.

Vetem në mund të zhvillojmë vendin tonë, dëshira e të huajve për ndihmë, ka qenë dhe do jetë gjithmonë relative.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097150802612305
array(1) { ["section"]=> string(18) "ku-shqiperia-29149" }