Kualifikimi në EURO 2020, ëndërr apo objektiv? Flet kreu i FSHF Armando Duka

Publikuar tek: sport, më 22:48 02-12-2018 Kualifikimi në EURO 2020, ëndërr apo objektiv? Flet kreu i FSHF Armando Duka

Në një lidhje telefonike me emisionin “Sport News” të “News24”, Armando Duka, ka folur mbi shortin dhe për kualifikimin nga ky grup,që Shqipëria merr pjesë.

Ai ka thënë: “Shorti është i fortë, nuk është se të jep një kënaqësi. Grupi i Gjermanisë dhe Holandës ishte më i fortë. Kualifikimi është objektiv që duhet ta arrijmë, mund ta arrijmë këtë kualifikim. Franca është kampione Bote. Ndeshja e parë është në shtëpi, kështu që shpresojmë.

Panuçit nuk i kam thënë një gjë të vëçantë, të gjitha ndeshjet e këtij grupi janë të vështira dhe na duhet trepikëshi. Ndeshjet fillojnë në Mars dhe mbarojnë në Nëntor, mund të luajmë dhe në Elbasan dhe në Tiranë, nuk kemi vendosur ende”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013402938842773
array(1) { ["section"]=> string(81) "kualifikimi-ne-euro-2020-enderr-apo-objektiv-flet-kreu-i-fshf-armando-duka-143706" }