Kualifikueset e Champions League, PAOK eleminon Benfica, kalojnë në Play- Off dhe Dynamo Kiev dhe Gent

Publikuar tek: sport, më 22:52 15-09-2020 Kualifikueset e Champions League, PAOK eleminon Benfica, kalojnë në Play- Off dhe Dynamo Kiev dhe Gent

Raundi i tretë i kualifikueseve të Champions League ka nisur me 3 sfida që kanë prodhuar ndeshje të forta.

 

PAOK ka eleminuar në Selanik Benfica me rezultatin 2-1. Ndeshja u vendos në pjesën e dytë, teksa vendasit shënuan dy herë brenda 12 minutave me dy sulme të frikshme. Portugezët shënuan golin e nderit me Silvën në minutën e fundit.

Po ashtu Dinamo Kyev ka kaluar holandezët e AZ Alkmar. Edhe belgët e Gent kanë shënuar fitore 2-1 nga austriakëve të Rapid Viena.

Tashmë këto 3 skuadra janë në Play- Off dhe vetëm një ndeshje i ndan nga grupet e Champions League. Gent do të presë Dinamo Kiev, kurse PAOK udhëton në Rusi për një përballje me Krasnodar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098180770874023
array(1) { ["section"]=> string(106) "kualifikueset-e-champions-league-paok-eleminon-benfica-kalojne-ne-play-off-dhe-dynamo-kiev-dhe-gent-220510" }