Kuba piktoreske, destinacioni tërheqës dhe ekzotik për turistët

Publikuar tek: bota, më 16:56 16-02-2015 Kuba piktoreske, destinacioni tërheqës dhe ekzotik për turistët

Kuba është një nga destinacionet më tërheqëse dhe më ekzotike turistike ku çdo vit vijnë mbi dy milion turistë.

Turizmi në Kubë është aktual gjatë gjithë viti. Kohët e fundit në arkipelagun në Karaibet veriore shënohet rritje e numrit të turistëve. Të shumtë janë ata që Kubën duan të shohin të pandryshuar, në formën e vet origjinale, raporton AA.

Numri i turistëve është rritur gradualisht në Havana kohët e fundit pas normalizimit të marrëdhënieve midis Kubës dhe SHBA-së. Pjesa e vjetër Havanas, si pjesë e listën së trashëgimisë botërore të UNESCO-s, është e gjallë dhe dinamike në të gjitha orët e ditës, por edhe natës. 

Turistët në rrugët e kryeqytetit Havana hasin në arkitekturë interesante, në njerëz zbavitës dhe mikpritës, dhe duke shijuar meloditë e muzikës latine.

Vëmendje dhe prezencën më të madhe të turistëve e tërheqin vetura me ngjyra të ndryshme, por edhe taksitë dhe biçikletat. Ata që vijnë në këtë qytet piktoresk mund të shijojnë shëtitjen nëpër rrugët e kryeqytetit në makina të vjetra amerikane.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012111186981201
array(1) { ["section"]=> string(67) "kuba-piktoreske-destinacioni-terheqes-dhe-ekzotik-per-turistet-3539" }