KUJDES fëmijët: Sa më shumë lodra të kenë fëmijët, aq më pak kreativë janë

Publikuar tek: bota, më 19:36 22-05-2017 KUJDES fëmijët: Sa më shumë lodra të kenë fëmijët, aq më pak kreativë janë

Të paturit shumë lodra nuk i bën më kreativ fëmijët, përkundrazai.

 Sipas një studimi sa më shumë lodra të kenë fëmijët aq më pak kreativë ata janë. Kjo në fakt është një problem në thelb pasi të gjithë prindërit mundohen që fëmijët e tyre të kenë nga lodrat më të fundit dhe mendojnë se nëse ua blejnë, ata do të ndihen më mirë.

Pra në një farë mënyre e shohin lumturinë e fëmijës në gjëra materiale. Megjithatë duhet të kuptojmë se fëmijët janë të lumtur edhe kur i çoni për një shëtitje në natyrë gjatë së cilës e vetmja gjë që keni me vete është një shishe ujë. Sa më pak lodra që të kenë fëmijët aq më shumë fillojnë dhe të mendohen ata dhe të jenë më krijues.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Melania dhe Ivanka turpërojnë Presidentin Donald Trump në mes të Arabisë Saudite
Tump i kërkon dorën, por Melania e injoron keq. Gjesti i Zonjës së Parë tërheq vëmendjen e mediave (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010380029678345
array(1) { ["section"]=> string(78) "kujdes-femijet-sa-me-shume-lodra-te-kene-femijet-aq-me-pak-kreative-jane-79574" }