Kujdes, kjo faqe publikon foto nudo të vajzave nga Facebook-u

Publikuar tek: bota, më 22:52 12-08-2016 Kujdes, kjo faqe publikon foto nudo të vajzave nga Facebook-u

Një faqe interneti është duke postuar fotografi nudo të vazjave nga profilet e tyre në Facebook, me qëllim për t’i “degjeneruar” ato.

Qindra vajza të reja kanë rënë viktimë e webfaqes që publikon fotot e tyre nudo. Por edhe nëse nuk kanë foto nudo, përdoruesit anonim postojnë foton normale të vajzës dhe i kërkojnë të tjerëve të gjejnë “wins”, fjala e përdorur prej tyre për foto nudo.

Screfnfbnfnshot_1.jpg

Pjesa më e madhe e vajzave janë nga qytetet australiane, ndër to edhe një 21 vjeçare e cila u shpreh për “7News” se u tmerrua kur gjeti foton e saj nudo në atë faqe.

Screedfgwsdgsdfgshot_1.jpg

Webfaqja i është raporuar autoriteteve të cila kanë nisur hetimet.

Screefg44gdft_1.jpg

Scresdf3e3gsdfgsshot_1.jpg

Vajza që denoncoi rastin në fjalë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotolajm / Gruaja përqafon luftëtaren kurde që e shpëtoi nga ISIS
Policia tajlandeze e dinte për rrezikun e bombave por s’lajmëroi njeri, vdekje dhe plagosje në resortin luksoz (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011441946029663
array(1) { ["section"]=> string(66) "kujdes-kjo-faqe-publikon-foto-nudo-te-vajzave-nga-facebook-u-49591" }