Kujdes! Ky është virusi që jua dërgojnë miqtë tuaj, shtohet në masë rrreziku në facebook

Publikuar tek: aktualitet, më 17:30 28-08-2017 Kujdes! Ky është virusi që jua dërgojnë miqtë tuaj, shtohet në masë rrreziku në facebook

Facebook është një nga rrjetet sociale më të përdorura, por së fundmi një virus rrezikon llogarinë tuaj.

Mesazhet spam të dërguara nga miqtë janë shtuar në masë dhe ky në fakt është një virus.

Ekspertët e krimit kibernetik thonë se është një virus me anë të të cilit hakerat përpiqen të vjedhin llogarinë tuaj.

Nëse ju vjen një mesazh i tillë raportojeni menjëherë të facebook.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Imoraliteti i shqiptarit në Greqi arrin kulmin, shfrytëzon gruan e tij për prostitucion (DETAJE)
Arrestohet në Gjermani i 29 vjeçari shqiptar për një vrasje dhe dy plagosje »
Article Logic
Execution time: 0.013128042221069
array(1) { ["section"]=> string(92) "kujdes-ky-eshte-virusi-qe-jua-dergojne-miqte-tuaj-shtohet-ne-mase-rrreziku-ne-facebook-90451" }