Kujdes! Ky objekt mund t’iu marrë jetën fëmijëve tuaj

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:43 28-09-2016 Kujdes! Ky objekt mund t’iu marrë jetën fëmijëve tuaj

Doktorët paralajmërojnë prindërit për rreziqet që shkakton gëlltitja e baterive të vogla nga fëmijët.

Ky paralajmërim vjen menjëherë pas rritjes në mënyrë të ndjeshme të rasteve të cilët paraqiten në spitale.

Sipas mjekëve përveç mbytjes, gëlltitja e baterive mund të shkaktojë edhe djegie të mureve të brëndshme të ezofagut duke rezultuar në gjakderdhje të pacientit deri në vdekje .

Sipas ‘Daily Mail’ spitali “Great Ormond Street” , në Londër, ka deklaruar se është rritur shumë numri i pacientëve që paraqiten me këtë shqetësim dhe thekson se pacientët janë të gjithë fëmijë.

Mesatarja e pacientëve me këtë shqetësim është një pacient në muaj, dhe kjo është shifër alarmante vjen duke pasur parasysh rrezikun nga gëlltitja e baterive.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023347139358521
array(1) { ["section"]=> string(58) "kujdes-ky-objekt-mund-t-iu-marre-jeten-femijeve-tuaj-54378" }