Kujdes, mbroni fëmijët tuaj nga këto produkte që shiten “ditën për diell” në Tiranë! Prindi denoncon zbulimin e tmerrshëm (FOTO)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:07 27-04-2017 Kujdes, mbroni fëmijët tuaj nga këto produkte që shiten “ditën për diell” në Tiranë! Prindi denoncon zbulimin e tmerrshëm (FOTO)

Shpesh herë është përfolur mungesa e kontrolleve në supermarket për produktet ushqimore, ndonëse AKU dhe institucione të tjera përgjegjëse e kanë hedhur poshtë vazhdimisht.

Një prind i shqetësuar denoncon pranë newsbomb.al rastin e një produkti që shitet kryesisht për fëmijë. Ai gjendet thuajse në çdo supermarket e dyqan të vendit.

Është fjala për karamelet “Skittles”, aq të preferuara nga fëmijët. Qytetari denoncon tek newsbomb.al se data e skadencës te paketimi i karameleve ishte i vendosur me një ngjyrim të lehtë dhe që sipas prindit u fshi me gisht me shumë lehtësi.

Prindi kërkon nga instancat përkatëse të merren masa për bllokimin e produkteve që tregtohen edhe pas datës së skadencës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shikoni çfarë bën ky polic në mes të Tiranës, gjest për tu admiruar
Talat Xhaferi, shqiptari i parë në krye të Kuvendit të Maqedonisë, por shoqërohet me protesta të dhunshme »
Article Logic
Execution time: 0.011360168457031
array(1) { ["section"]=> string(128) "kujdes-mbroni-femijet-tuaj-nga-keto-produkte-qe-shiten-diten-per-diell-ne-tirane-prindi-denoncon-zbulimin-e-tmerrshem-foto-76588" }