KUJDES me veprimet që bëni në STADIUM, Policia me sallë ‘speciale’ MONITORIMI për TIFOZËT (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:58 13-12-2019 KUJDES me veprimet që bëni në STADIUM, Policia me sallë ‘speciale’ MONITORIMI për TIFOZËT (VIDEO) Salla e monitorimit te 'Air Albania Stadium'

Policia e Shtetit bënë me dije se në Stadiumin Kombëtar “Air Albania Stadium” ka ngritur një sallë monitoruese enkas për të vëzhguar dhe mbajtur nën kontroll mbarëvajtjen e ndeshjeve.

Përmes një video të publikuar në faqen zyrtare, Policia njofton se një ekip i bluve të kryeqytetit monitorojnë në çdo moment grupet e tifozerive në stadium, ndërsa nga Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishaj, efektivëve u është kërkuar që të regjistrojnë çdo rast dhe nga ndeshja e sotme mes Partizanit dhe Tiranës.

Dervishaj u ka kërkuar punonjësve të Policisë që të regjistrojnë çdo rast ku do të tentohet ketë prishje të rendit apo hedhje të lëndëve piroteknike dhe sendeve të forta në stadium.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbërrin i pajetë në Spital 23 vjeçari që iu bë atentat, në gjendje të rëndë shoku i tij: Policia nis grup SPECIAL drejt Peqinit (Emri-Detaje)
Mbeti i vdekur në atentat, 23 vjeçari djali i policit të Burgut të Peqinit, Policia jep informacion zyrtar (Pamje nga vendngjarja) »
Article Logic
Execution time: 0.012000799179077
array(1) { ["section"]=> string(99) "kujdes-me-veprimet-qe-beni-ne-stadium-policia-me-salle-speciale-monitorimi-per-tifozet-video-189329" }