KUJDES! Nëse brenda 8-10 vjetësh nuk ke lexuar asnjë libër...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:01 11-09-2016 KUJDES! Nëse brenda 8-10 vjetësh nuk ke lexuar asnjë libër...

 Sipas psikologjisë sociale, shkruan profesor Artan Fuga, nëse brenda 8 - 10 vjetësh nuk ke lexuar më asnjë libër, artikull shkencor, nuk ke bërë ndonjë studim, nuk je marrë me literaturën që ke pas përfunduar studimet universitare dikur, praktikisht quhesh pa shkollë.

 "Ato që ke mësuar i ke harrruar dhe dija ka shkuar përpara.

Dija thahet si uji në diell!

Unë njoh shumë nga 8 - 10 vjeçarët ose vjeçaret që kanë diplomë, por janë pa shkollë.

Bëjnë edhe si garipa!

Mos u ngelet hatri. Ose të fillojnë të studjojnë në mënyrë autodidakte ose të rivijnë në universitet por çfarë te bësh që ligja për arsim dhe këndim të lartë nuk parashikon arsim universitar përgjatë gjithë jetës sikurse bëhet në vendet e përparuara.

Cfarë thua mo? Këtu po vendosen të drejtat e studimit nga komitetet ekzekutive si në kohën e qepës!”, shkruan Fuga.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028800964355469
array(1) { ["section"]=> string(63) "kujdes-nese-brenda-8-10-vjetesh-nuk-ke-lexuar-asnje-liber-52572" }