Kujdes nga karikuesi i celularit, ja si e ka pësuar kjo adoleshente 14-vjeçare

Publikuar tek: bota, më 12:11 16-11-2017 Kujdes nga karikuesi i celularit, ja si e ka pësuar kjo adoleshente 14-vjeçare

Një adoleshente ka gjetur vdekjen në Vietnam pasi e zuri korenti në gjumë për shkak të kabullit të karikuesit të celularit Iphone.

Policia e kryeqytetit Hanoi bëri me dije se adoleshentja që ka ndërruar jetë si pasojë e kontaktit me kabullin e zhveshur të celularit quhet Le Thi Xoan.

Ajo u gjet pa ndjenja nga prindërit e saj të cilët e çuan në spitalin më të afërt, gjithsesi doktorët nuk mundën ta sillnin në jetë dhe e shpallën të vdekur.

Policët e gjetën kabllin e djegur në krevatin e saj dhe menduan se një e çarë e vogël në kabulllin e saj ka zbuluar zonën e korentit, shkruan Daily Mail, raporton newsbomb.al.

Sipas investigimeve, policia beson se vajza e kishte futur karikuesin Apple në prizë dhe ishte shtrirë me Iphonen e saj 6 siç bënte çdo natë.

Ende op vazhdojnë hetimet nëse ky ishte një karikues origjinal apo i dorës së dytë, pasi në fotografi duket kabulli i djegur, i cili është më i shkurtër se kabulli origjinal i Apple.

Karikuesi ishte i mbështjellë me ngjitës në disa vende për shkak të dëmtiimit, por adoleshentja edhe pse ishte në dijeni të këtij fakti vazhdonte ta përdorte ende.  

 

4660417B00000578-5085165-image-a-6_1510750904300_1.jpg

466040EE00000578-5085165-image-a-5_1510750901615_2.jpg

4660411A00000578-5085165-image-m-7_1510750910031_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamje dramatike nga Greqia: 16 të vdekur, dëmi i pallogaritshëm
Hoteli superluksoz mes Parisit mbetet pa pronar, arsyeja SKANDALI i fundjavës me MULTIMILIARDERIN »
Article Logic
Execution time: 0.011106014251709
array(1) { ["section"]=> string(83) "kujdes-nga-karikuesi-i-celularit-ja-si-e-ka-pesuar-kjo-adoleshente-14-vjecare-99776" }