KUJDES, pamje të rënda! Arrestohen 3 infermiere që u filmuan duke dhunuar pacientët me Covid-19 (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 15:29 25-01-2021 KUJDES, pamje të rënda! Arrestohen 3 infermiere që u filmuan duke dhunuar pacientët me Covid-19 (VIDEO) Pamje nga dhuna ndaj pacientëve

Agjentët e Guardia di Finanza në Savona kanë arrestuar sot tre shtetase italiane, punonjëse sociale në Varazze. Ato janë vënë në pranga për keqtrajtim dhe dhunë ndaj pacientëve, ndërkohë që këta të fundit ishin prekur nga Covid-19. 

Hetimet përfunduan falë kamerave të vendosura në disa dhoma. Ato kanë dhunuar pacientët në forma të ndryshme, i kanë goditur me shuplaka, fyerje, kërcënime dhe mallkime. 

Të moshuarit e pafuqishëm u kërcënuan gjithashtu se do të mbeteshin pa ushqim, madje edhe se do të lidheshin në shtrat ose do të rriheshin, vetëm për shkak se kishin kërkuar ndihmë.

Pamjet  u bënë publike pas skandalit të djeshëm në Britaninë e Madhe ku një punonjëse e kujdesit shëndetësor abuzonte me një pensioniste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë, nëna monstër mbyt djalin 10 vjeçar autik
Mijëra holandezë në protestë kundër masave anti-Covid, kryeministri me tone të ashpra: Dhunë kriminale »
Article Logic
Execution time: 0.011789083480835
array(1) { ["section"]=> string(106) "kujdes-pamje-te-renda-arrestohen-3-infermiere-qe-u-filmuan-duke-dhunuar-pacientet-me-covid-19-video-236331" }