KUJDES! PAMJE TË RËNDA/ MASAKËR në Gjirokastër, dhjetëra mace dhe qen helmohen gjatë natës, distancohet Bashkia (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:10 03-12-2020 KUJDES! PAMJE TË RËNDA/ MASAKËR në Gjirokastër, dhjetëra mace dhe qen helmohen gjatë natës, distancohet Bashkia (FOTO) Foto-montazh

Rastet e keqtrajtimit të kafshëve sa vijnë e shtohen në vendin tonë.  

Precedenti më i fundit është shënuar në qytetin jugor të Gjirokastrës, ku dhjetëra mace dhe qen janë gjetur në rrugët e qytetit të ngordhura.

Aktivistë dhe qytetarë akuzojnë Bashkinë si përgjegjëse për vrasjen e kafshëve.

Por menjëherë ka reaguar institucioni vendor, duke hedhur poshtë akuzat dhe duke u distancuar prej tyre.

“NUK ËSHTË E VËRTETË që ne vrasim kafshët! PAMJET NUK TREGOJNË ASGJË! NE KEMI PËRKUSHTIM për mbrojtjen e kafshëve, respektojmë dhe mbështesim projektet dhe konventat europiane për mbrojtjen e tyre. KUSHDO QË KONSTATON abuzim me kafshët t’i denoncojë në Polici e Prokurori. Pamjet e publikuara në mos janë dashakeqësi për të dëmtuar Gjirokastrën, janë të nxituara dhe që sërish bëjnë dëm në perspektivën tonë zhvillimore,” thuhet në reagimin e Bashkisë së Gjirokastrës.

Kohët e fundit, janë shpërndarë disa momente ku makina tërheqin zvarrë për disa metra qen, me policinë që ka marrë masa për autorët e aktit.


128625585_3621325204557166_3830186552168343754_o.jpg129775978_3621326241223729_8427144274096440100_o.jpg

128840927_3621325901223763_7646865526723308604_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elvis Naçi jep lajmin e mirë: Elifi e vogël me tumor në kokë u operua me sukses, lotët e një nëne morën tjetër shpresë  
I riu shqiptar qëllon drejt policisë italiane, po e ndiqnin pas grabitjes së dështuar »
Article Logic
Execution time: 0.010975122451782
array(1) { ["section"]=> string(119) "kujdes-pamje-te-renda-masaker-ne-gjirokaster-dhjetera-mace-dhe-qen-helmohen-gjate-nates-distancohet-bashkia-foto-230083" }