Kujdes, Samsung Note7 nuk mund ta merrni në avion

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:47 15-10-2016 Kujdes, Samsung Note7 nuk mund ta merrni në avion

Zyrtarët amerikanë kanë ndaluar smartfonët Samsung Galaxy Note7 në të gjitha fluturimet për shkak të shqetësimeve në lidhje me problemin e baterisë, që në raste të caktuara ka shpërthyer.

“Individët, të cilët zotërojnë një pajisje Samsung Galaxy Note7 nuk mund të sjellin smartfonin me vete ose në valixhe në fluturime nga, drejt apo brenda Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, tha Departamenti i Transportit në një deklaratë.

Ndalimi i smartfonit hyn sot në fuqi.

Sekretari i Transportit, Anthony Foxx tha se “kjo masë ishte e nevojshme, sepse edhe një ndezës i vogël zjarri përbën një rrezik të lartë dëmtimi dhe vë shumë jetë në rrezik”.

”Samsung” filloi shitjen e celularit më 19 gusht, por në fillim të kësaj jave njoftoi ndërprerjen e prodhimit pas thirrjeve dhe raportimeve në gjithë botën lidhur me problemin e smartfonit që shpërthen në flakë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010215044021606
array(1) { ["section"]=> string(54) "kujdes-samsung-note7-nuk-mund-ta-merrni-ne-avion-56315" }