Kujdes shpejtësinë! Në këto akse vendosen radarë të fshehtë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:10 20-07-2017 Kujdes shpejtësinë! Në këto akse vendosen radarë të fshehtë

Në disa nga akset rrugore më problematike të vendit do të vendosen radarë të fshehtë për matjen e shpejtësisë së mjeteve.

Kjo teknologji që vendoset për herë të parë në vendin tonë do funksionojë pa asistencën e evektivave të Policisë Rrugore.

Radarët e fshehtë mund të bëjnë deri në 700 shkrepje në ditë duke fotografuar targat e mjetit në momentin që udhëton mbi shpejtësinë e lejuar.

Aksi Fushë-Krujë-Laç, Tiranë-Durrës dhe Lushnjë-Fier janë akset rrugore të parat ku do të vendosen radarë nga Policia e Shtetit.

Pas fotografimit, gjoba regjistrohet automatikisht në sistem.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Forcat RENEA arrestojnë të shumëkërkuarin për vrasje, ja 4 emrat që përdorte
Udhëtonin me biçikletë, bien nga ura dy fëmijë 12 vjeçarë »
Article Logic
Execution time: 0.012425899505615
array(1) { ["section"]=> string(64) "kujdes-shpejtesine-ne-keto-akse-vendosen-radare-te-fshehte-86759" }