Kukës, vijojnë aktive vatrat e zjarrit në malin e Gjalicës, kërkohet ndihmë nga ajri

Publikuar tek: aktualitet, më 08:46 12-07-2020 Kukës, vijojnë aktive vatrat e zjarrit në malin e Gjalicës, kërkohet ndihmë nga ajri Fotoarkivë

Zona pyjore në malin e Gjalicës në Kukës prej disa ditësh është përfshirë nga flakët, teksa mësohet se vatrat e zjarrit janë ende aktive. Zjarri ka nisur pasditen e se premtes dhe është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme. 

Zjarrfikëset ndodhen në terren për të neutralizuar flakët, por gjithashtu Bashkia kërkon ndërhyrje nga ajri. Përhapja e flakëve në zonën pyjore po favorizohet edhe nga erët e forta.

Ekspertët do të qëndrojnë në vendin ku janë shfaqur flakët, për të monitoruar situatën deri në shuarjen totale të zjarreve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098190307617188
array(1) { ["section"]=> string(89) "kukes-vijojne-aktive-vatrat-e-zjarrit-ne-malin-e-gjalices-kerkohet-ndihme-nga-ajri-213596" }