Kukësi ia kalon Tiranës, forumet rinore të partive bashkohen për qytetin

Publikuar tek: politike, më 21:00 27-04-2015 Kukësi ia kalon Tiranës, forumet rinore të partive bashkohen për qytetin

Formuet rinore të PS, PD, LSI dhe FRD në Kukës kanë vendosur të bëhen bashkë për të rritur ndikimin e tyre dhe qytetarëve në Këshillin Bashkiak dhe platformat e kandidatëve për Bashkinë e këtij qyteti.

Të rinjtë e Kukësit, ndryshe nga kolegët e tyre në Tiranë, kanë vendosur t’i lënë mënjanë ndasitë politike në mënyrë që t’i shërbejnë më mirë qytetit të tyre. Përfaqësues të FREESH, LRI, FRPD dhe FR-FRD kanë nënshkruar sot kontratën sociale.

Nëpërmjet kësaj marrëveshje, forumet rinore zotohen për të lobuar për çështje të përbashkëta lokale në strukturat e partive politike, Këshillin Bashkiak dhe kandidat e propozuar nga dy koalicionet. Një hap ky që zor se mund të merret nga forumet rinore të partive në kryeqytet, të cilat në debatet e tyre nuk është se ndryshojnë shumë nga “partia e madhe”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0072669982910156
array(1) { ["section"]=> string(76) "kukesi-ia-kalon-tiranes-forumet-rinore-te-partive-bashkohen-per-qytetin-9814" }