Kukësi-Laçi, Safet Gjini: Duam tre pikët në tavolinë

Publikuar tek: sport, më 13:12 09-02-2015 Kukësi-Laçi, Safet Gjini: Duam tre pikët në tavolinë Pamje televizive e ndeshjes Laçi-Kukesi

Safet Gjici presidenti i Kukësit, ka kërkuar tre pikët në tavolinë dhe dënimin e ekipit të Laçit, pas dhunës që shpërtheu dje në këtë stadium në ndeshjen e superligës mes dy ekipeve.

Gjici akuzon Federatën shqiptare, duke kërkuar që kjo e fundit të mos heshtë, por ti japë një përgjigje të fortë dhunës nëpër stadiumet shqiptare, pasi ky fenomen po merr përmasa të frikshme. Gjici ka shtuar se Ekipi i Kukësit po bën përgatitjet për ankimim, ndërkohë që nga ana tjetër ai i bën apel të gjithë tifozërisë kuksiane që të ruajë gjakftohtësinë, pasi Kukësi kërkon të luajë futboll dhe jo të bëjë luftë nëstadiumet e vendit. Është bërë, ankimimi në komisionin e disiplinës ku ndër të tjera Kukësika paraqitur provat, flimime dhe foto mbi dhunën e ushtruar.

Po ashtu, është paraqitur dhe një kopje e denoncimit që ka bërë Smajli në Prokurorinë e Kurbinit dhe kartelën mjekësore. Pritet që të mërkurën do të merret vendimi, përkëtë ndeshje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032003879547119
array(1) { ["section"]=> string(55) "kukesi-laci-safet-gjini-duam-tre-piket-ne-tavoline-2818" }