Kukësi përgatitet për debutimin historik në Champions League

Publikuar tek: sport, më 17:46 11-07-2017 Kukësi përgatitet për debutimin historik në Champions League

Pas titullit të parë në kampionatin shqiptar, për skuadrën e Kukësit, vjen një tjetër moment historik, ai i debutimit në një eveniment si Champions League.

Skuadra po bëhet gati për debutimin historik edhe pse vjen me shumë pikëpyetje nëformacion, pas largimeve të shumta. Përballë një skuadre të supër investuar si Sherifi i Tirasplolit, verilindorët do zbresin në fushë me pretendimet për të kaluar më tej.

Ndryshe nga vitet e shkuara këtë herë Kukësi nuk ka bërë afrime të shumta në merkato, por vetëm ka mbushur ato boshllëqe të krijuara pas largimeve të disa lojtarve. Një nga përforcimet më të përfolura është mbrojëtsi tek spanjolli Albert Serran, qendërmbrojtës i ardhur për të ndihmuar ekipin me eksperiencën e tij.

Përballja e parë mes Kukësit dhe Sherifit të Tiraspolit luhet ditën e nesërme në stadiumin e moldavëve

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099501609802246
array(1) { ["section"]=> string(66) "kukesi-pergatitet-per-debutimin-historik-ne-champions-league-85801" }