Kukësi probleme me vizat në Gjeorgji

Publikuar tek: sport, më 12:31 08-08-2018 Kukësi probleme me vizat në Gjeorgji Lojtaret e Kukesit

Skuadra kombëtare Fc Kukësi, ndodhet sot në Gjeorgji për t[u përgatitur për ndeshjen ndaj skuadrës gjeorgjiane të Torpedos.

 

Por mesa duket klubi shqiptar po has në pengesa atje nga mospërfillja e drejtuesve të klubit gjeorgjian. Por mesa duket kjo është vetëm një arsye pasi Kukësi po has probleme edhe me vizat për lojtarët. Të paktën 3 lojtarët e skuadrës nuk janë nisur ende për shkak të problemit me vizat, Valon Ethemim, Edis Maliqi dhe Reginaldo.

Në shenjë proteste drejtuesit e Kukësit kanë anulluar drekën që do mbahej mes 2 delegacioneve si dhe nderpreu çdo komunikatë me drejtuesit e Torpedos.

Në komunikatën e klubit të Kukësit, iu  drejtua autoritetëve shqiptare për vështirësitë që po hasin në Gjeorgji duke u kërkuar që të marrin masa.

38752139_2154381524804045_8764489793850572800_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.16318321228027
array(1) { ["section"]=> string(43) "kukesi-probleme-me-vizat-ne-gjeorgji-130509" }