Kukësi shpallet kampion i Shqipërisë, për herë të parë në historinë e tij

Publikuar tek: sport, më 18:28 20-05-2017 Kukësi shpallet kampion i Shqipërisë, për herë të parë në historinë e tij

Kukësi shpallet kampion një javë para përfundimit të superligës duke marrë titullin e parë në historinë e tij.

Kukësi mundi Skënderbeun me rezultatin 2-0 me golat e Pero Pejiç. Gjatë ndeshjes u shënuan incidente dhe gjyqtari Enea Jorgji, tejet i kontestuar në këtë ndeshje, akordoi 2 kartona të kuq për ujqërit e dëborës. Arbitri Enea Jorgji po "masakrohet" në rrjetet sociale nga tifozët pas përfundimit të ndeshjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016350030899048
array(1) { ["section"]=> string(78) "kukesi-shpallet-kampion-i-shqiperise-per-here-te-pare-ne-historine-e-tij-79358" }