Kukësi shpallet kampion i shqipërisë, për herë të parë në historinë e tij

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:35 21-05-2017 Kukësi shpallet kampion i shqipërisë, për herë të parë në historinë e tij

Kukësi shpallet kampion një javë para përfundimit të superligës duke marrë titullin e parë në historinë e tij.

Kukësi mundi Skënderbeun me rezultatin 2-0 me golat e Pero Pejiç. Gjatë ndeshjes u shënuan incidente dhe gjyqtari Enea Jorgji, tejet i kontestuar në këtë ndeshje, akordoi 2 kartona të kuq për ujqërit e dëborës. Arbitri Enea Jorgji po "masakrohet" në rrjetet sociale nga tifozët pas përfundimit të ndeshjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008192777633667
array(1) { ["section"]=> string(78) "kukesi-shpallet-kampion-i-shqiperise-per-here-te-pare-ne-historine-e-tij-79382" }